Menu
LIFESTYLE

GŁOS MA SIŁĘ! CZYLI JAK PIELĘGNOWAĆ I ROZWIJAĆ TALENTY U NAJMŁODSZYCH

W ubiegły wtorek w showroomie Barbie odbyło się spotkanie na temat rozwijania i pielęgnowania talentów u najmłodszych. Kto czyta nas regularnie ten wie, że o talencie i pasjach pisałam wiele razy. I pisać będę. Uważam, że każdy ma talent.  Tylko nie każdy wie, jak go odnaleźć i rozwijać. Podczas spotkania z koleżankami „po fachu” i zaproszonymi gośćmi – Eweliną Lisowską, piosenkarką i ambasadorką konkursu „Głos ma siłę” oraz Panią Marzeną Witczak, psycholog rozmawiałyśmy jak rozwijać talent u swojego dziecka i nie zwariować. Jeśli chcecie znać moje zdanie na ten temat, odsyłam do wpisu: „Jak wybrać zajęcia dodatkowe dla dziecka?”

 

Pięć złotych zasad, które pomogą rodzicom dostrzec i odpowiednio pielęgnować talenty u dziecka:

  •   Obserwuj co najczęściej lubi robić Twoje dziecko – jak i czym się lubi bawić? Poprzez zabawę można zaobserwować, co najlepiej i najłatwiej wychodzi Twojemu dziecku.
  •   Rozsądnie zachęcaj – dziecko ma wiele możliwości, by rozwijać swój talent. Zapisz je na dodatkowe zajęcia: dopinguj w eksperymentowaniu, poszukiwaniu i próbowaniu sił w różnych konkursach talentów. Nic na siłę. Nie zmuszaj, jeśli tego nie chce.
  •   Słuchaj innych – posłuchaj, co mówi o Twoim dziecku osoba z zewnątrz np. nauczycielka, trener czy przedszkolanka. Często to oni pierwsi dostrzegają talent u malucha. Wybitne zdolności dziecka najłatwiej zauważyć, obserwując je na tle rówieśników.
  •   Mądra rywalizacja i niepowodzenia – wielkie znaczenie dla rozwoju dziecka ma umiejętność radzenia sobie z niepowodzeniami. Dziecko musi wiedzieć, że ma prawo do błędu. Sukcesem nie musi być wygrana, ale udział w konkursach. Przypominaj, że nie należy rywalizować za wszelką cenę. Chwal konkretne umiejętności zamiast wyrażać ogólne pochwały np. „Jesteś najlepszy”.
  •   Głos ma siłę – słuchaj, co mówi i o czym marzy Twoje dziecko.

 

IMG_5766

IMG_5728

IMG_5659

Barbie Glos ma sile - Ewelina Lisowska o pasjach

IMG_5680

Barbie Glos ma sile - blogerki na spotkaniu z E.Lisowska

 

 Tej jesieni dzieci i ich rodzice mogą budować więzi i rozwijać umiejętności w konkursie „BarbieTM Głos ma siłę!”. Wystarczy wejść na stronę www.barbie.com/konkurs, by odkryć różnorodność kategorii i odnaleźć tę idealną dla swojego malucha. Może to być wspólna droga do sprawdzenia, czy największą frajdą będzie śpiew, taniec, stylizacja modowa, a może inny, dowolny supertalent.

Do zabawy zachęca także jedna z najzdolniejszych, polskich wokalistek, która swoją karierę rozpoczęła dzięki udziałowi w konkursie talentów – Ewelina Lisowska. Laureaci każdej kategorii (śpiew, taniec, stylizacja, inny supertalent) wraz z rodzicami spotkają się z piosenkarką i będą mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy.

Konkurs „BarbieTM Głos ma siłę!” trwa do 31.10.2015 roku.

Cudne dziewczyny @ksiezycowa_szuflada #barbie #barbiegirl #tailormadepr #warsaw #chillout #fashionkids #kods #fashion #blogger #model #lifestyle #instagood #instapic

Cudne dziewczyny @ksiezycowa_szuflada #barbie #barbiegirl #tailormadepr #warsaw #chillout #fashionkids #kods #fashion #blogger #model #lifestyle #instagood #instapic

male lilylife

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x