Menu
DIY / ZABAWY DLA DZIECI

Kalendarz Adwentowy DIY – inspiracje

W moim rodzinnym domu nie było takiego zwyczaju. Nie wiem z czego to wynikało, ale nie praktykowaliśmy odliczania dni do Wigilii. A jeśli odliczaliśmy, to te dni przed samą Wigilią… kiedy mama biegała po domu i zamartwiała się, że okna nie umyte, ciasta nie upieczone, choinka nie ubrana itd. Czekaliśmy na ten czas, kiedy usiądziemy wszyscy przy stole i bez pośpiechu, bez zamartwiania się zjemy wspólną kolację z kolędą na ustach.
Z roku na rok było coraz lepiej. Mama przestała się przejmować i przyjęła teorię, że przecież to nie wysprzątane mieszkanie czyni, że święta są wyjątkowe. To my. I nasz czas. Do pewnych refleksji musimy dojrzeć. Czasem jeszcze zdarza jej się ponarzekać, że wszystko na ostatnią chwilę, ale widać, że już jej to tak bardzo nie rusza.
Z resztą ja też wszystko robię zawsze na ostatnią chwilę. I to chyba wyniosłam z domu. Grunt, to nie dać się zwariować! 🙂

elisabethheier.blogspot.nl

elisabethheier.blogspot.nl

Kalendarz adwentowy – specjalny kalendarz służący do odliczania dni od pierwszego dnia adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia. Pomysł pochodzi z XIX wieku od niemieckich luteranów. Zwyczaj ten znany jest i pielęgnowany w wielu krajach na całym świecie w rodzinach chrześcijańskich.
Źródło: Wikipedia

Nigdy jeszcze nie robiłam w naszym domu kalendarza adwentowego, ale bardzo podoba mi się ten zwyczaj. Dlatego postanowiłam w tym roku taki wykonać. Oczywiście na ostatnią chwilę (śmiech). Pamiętam, że za moich czasów jedyny kalendarz, jaki widziałam to ten ze sklepu, z czekoladkami. Z resztą w tym roku też takie widziałam. Jednak śledzę sobie blogi moich koleżanek, które co roku robią piękne kalendarze, opisują jak fajnie jest sprawiać takie małe radości i jak pięknie to wygląda. Oczarowana pięknymi kadrami postanowiłam zrobić NASZ kalendarz. Z pewnością się pochwalę. Nie ukrywam, że cieszę się jak dziecko na samą myśl, że będę go robiła.
Już w weekend. W naszym kalendarzu znajdzie się dużo niespodzianek i nie będą to same łakocie… a wiele drobiazgów, tj. kredki, figurki, biżuteria, ulubione książeczki. Pomysłów na takie małe prezenciki mam wiele. Jednak poza tymi wszystkimi drobiazgami stawiam na zadania.  Myślę, że zmobilizują nas do aktywnego spędzania czasu i wspaniałych wspomnień. W naszym kalendarzu znajdą się między innymi zadania tj. narysowanie laurki dla Mikołaja, wspólne pieczenie ciasteczek, czy ubieranie choinki.
Zabieram się za planowanie, a Was zostawiam z moimi inspiracjami. Może przydadzą się też Wam? 🙂

 

curbly.com

curbly.com

http://wlkmndys.com/diy-paeckchenbaum/

http://wlkmndys.com/diy-paeckchenbaum/

desireempire.com

desireempire.com

flickr.com

Znaleziono na flickr.com

fotosache-arndt.blogspot.se

fotosache-arndt.blogspot.se

frenchbydesing.blogspot.com

frenchbydesing.blogspot.com

mamaskram.blogspot.de

mamaskram.blogspot.de

onegoodthingbyjilee

onegoodthingbyjilee.com

selfpackaging

selfpackaging.com

stampington com

stampington com

thirdfloordesingstudio.blospot.com

thirdfloordesingstudio.blospot.com

Znaleziono na bloglovin.com

Znaleziono na bloglovin.com

znaleziono na cdn homedit com

cdn.homedit.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x