Menu
LIFESTYLE / VIDEO

WYRZUĆ GUMĘ DO ŚMIETNIKA, LENIU!

Gumy są wszędzie. Miętowe, owocowe, rozpuszczalne i te nierozpuszczalne. Lubią je dzieci, młodzież i dorośli.

Dobrze wiemy, że gumy lubią się przyklejać. I to wszędzie, gdzie tylko uda im się wymsknąć. Szczerze mówiąc, nie lubię tego bardzo. Szczególnie gdy przykleja mi się do buta, wlepi się w dywan, czy Bóg wie gdzie jeszcze.
Myślę, że nie ma nic bardziej ohydnego niż przyklejona guma do ławki w parku. Pamiętam, choć wolałabym nie, jak sprzątaliśmy sale w szkole przed studniówką (a to było dawnoooo) i trzeba było wynieść wszystkie stoliki do sali gimnastycznej. Ustawialiśmy jeden na drugim, ten na górze musiał być postanowiony do góry nogami i tego widoku nie zapomnę do końca życia. Było tam chyba milion przyklejonych gum, nie wyobrażajcie sobie tego… bo mi na samo wspomnienie robi się bardzo niemiło na żołądku. Nigdy, z ręką na sercu mogę powiedzieć, że nie przykleiłam nigdzie gumy do żucia i nie mogę zrozumieć, jak tak można. Skąd to się wzięło i dlaczego wciąż ktoś gdzieś, przykleja zużyte gumy. Nie można jej po prostu wyrzucić do śmietnika? Wiem, że nie zawsze śmietnik jest w zasięgu wzroku, a okazuje się, że Twoja guma straciła smak właśnie wtedy, gdy jesteś w tramwaju. Ale no ludzie, żeby od razu trzeba było ją przyklejać do siedzenia?

Nawet moja Lily wie, że jak nie ma śmietnika w pobliżu, to gumę trzeba zawinąć w papierek albo chusteczkę i wyrzucić, gdy tylko nadarzy się taka okazja. 


Co zrobić, gdy taka przyklejona przez kogoś guma przylepi się do naszego ulubionego ubrania? Czy da się ją usunąć? Czy ulubione spodnie należy już tylko wrzucić do śmietnika?

Otóż jest kilka sposobów na pozbycie się tej obrzydliwej gumy, którą KTOŚ GDZIEŚ KIEDYŚ PRZYKLEIŁ.
Specjalnie napisałam to wielkimi literami, być może trafi tu (mam nadzieję, że jednak nie) osoba, która lubi sobie przykleić gumę do ławki, BO ZA DALEKO MA DO ŚMIETNIKA!

Plama z gumy do żucia spiera się bardzo trudno, o ile się spiera. Trzeba zastosować kilka trików, by uratować nasze ulubione ubranie.

Moim sposobem 1 jest lód.

Myślę, że jest to jeden z najbardziej znanych i skutecznych sposobów na usuwanie przyklejonych gum z ubrań.
Ubranie należy umieścić w zamrażalniku. O ile jest to mała bluzka, która bez problemu się zmieści. Po dwóch godzinach wyjmij ubranie i zdrap delikatnie zaschniętą i zamrożoną gumę nożem. Często jest tak, że jeśli nie jest mocno wlepiona, to odejdzie sama. Na koniec upierz ubranie jak zwykle.

Jeśli ubranie nie mieści się do zamrażalnika, to mam dla Was jeszcze szybszy sposób:
Wyjmij kostkę lodu, pocieraj nią lekko o gumę, tak by stwardniała. Gdy guma się zmrozi, będziecie mogli bez problemu zdrapać ją z ubrania.

Kolejnym sposobem jest namoczenie ubrania w wodzie z octem, a następnie wypraniu ubrania, jak zwykle. Można też próbować usunąć gumę acetonem, jednak ja tego nie robiłam — bałam się, że spodnie się odbarwią.
Lód sprawdził się u mnie super, uratował mi spodnie w kilka minut. Nie ma na nich ani śladu po gumie.
Jeśli jeszcze nie znacie tego sposobu, to pamiętajcie LÓD! Nigdy nie wiadomo, czy nie spotkacie (czego oczywiście Wam nie życzę) w swoim życiu takiego lenia, który przykleja zużyte gumy do ławki lub gdzie popadnie.

APELUJĘ tutaj głośno o to, by nie przyklejać zużytych gum do czegokolwiek! Uczcie swoje dzieci, że tak się nie robi i nie bójcie się dać dobrego przykładu! Przyklejanie gum jest obrzydliwe i nie możemy dawać przyzwolenia na takie zachowanie!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x