“Don’t ask what the world needs. Ask what makes you come alive, and go do it.

Because what the world needs is people who have come alive”. – Howard Thurman

Kochani! Często pytacie mnie skąd czerpię inspirację do sesji fotograficznych.

Już zanim zaczęłam swoją przygodę z fotografią uwielbiałam spędzać czas nad stosem ciekawych magazynów modowych, wnętrzarskich i lifestyle-owych. Znajomi nigdy nie mieli problemu z prezentami, gdy wracali z zagranicznych wycieczek. Zawsze przywozili mi (i przywożą) Vogue! 🙂 Nie ważne, czy był to vintage numer czy aktualny. Ja mogłabym przeglądać je tysiąc razy. Wpatrując się w piękne fotografie pomysły rodzą się same. A wtedy wystarczy chwycić aparat i oddać się chwili.

Lubię też, gdy natchnienie przychodzi samo…. bez żadnych wspomagaczy.

Inspirować mogą ludzie, książki, filmy, cytaty, zdarzenia, myśli, refleksje, zdjęcia, sztuka, literatura, muzyka – wszystko, w czym odnajdujesz coś ciekawego, intrygującego dla siebie.

5 wspomagaczy z których w wolnej chwili korzystam – by poczuć pasję i styl jeszcze mocniej i tego Wam życzę!

1. Vogue – ja najbardziej lubię wydanie Włoskie. Stare numery można dostać na Allegro, nowe w Empiku – ale za kosmieczne ceny.

2. Pinterest to kopalnia pomysłów na wszystko. To miejsce odkrywania Twoich pomysłów. 🙂 Zdecydowanie za dużo czasu zabiera  – łapię się na tym, że włączam by zobaczyć tylko swoją tablicę a kończy się jak zawsze… na co najmniej 3 godzinnym przeglądaniu inspirujących zdjęć.

3. Milk Magazine – tutaj często zaglądam w poszukiwaniu inspiracji do sesji dziecięcych.

4. Fotograf nie musi inspirować się tylko fotografią. Mnie inspirują ludzie, dobre książki, teledyski i  filmy. Nawet te oglądane z dziećmi – magiczne krainy, nawet kolorowe Pony mogą działać na wyobraźnie.

5. https://www.szerokikadr.pl/ – poznaj twórczość ciekawych fotografów. Odwiedź ich strony i zobacz, jakie uzyskują efekty. A może to oni będą Twoją inspiracją?

Zrób pierwszy krok – a inspiracja sama na Ciebie spłynie!

1

2

36

5

7

8

 

Bluza: Mr. Gugu & Miss Go / Szorty: Lee / T-shirt: Sky Store Lublin

Comments

Loading Facebook Comments ...

One Reply to “SKĄD CZERPAĆ INSPIRACJE?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *