Pogoda nie zachęca do wychodzenia na dwór. Nie wiem jak u Was, ale w Warszawie ciągle pada… Raz na jakiś czas wyjdzie słońce, ale zdecydowanie nie jest to pogoda wakacyjna.
My się jednak nie poddajemy i dobrze bawimy się w domu! Zapraszamy do naszej zabawy Was
i Wasze dzieci.

Dziś zrobimy gniotka z żelowymi kulkami, tak zwanymi kuleczkami Orbeez. Długo nie wiedziałam, o czym Lily mówi, dlatego podczas jednej z wizyt w sklepie z zabawkami poprosiłam, żeby mi je pokazała. Jak się okazało Orbeez to wielokolorowe, magiczne kuleczki, które po kontakcie z wodą zwiększają swoją objętość nawet do 150 razy. Kosztowały w zestawie z jakimś plastikowym SPA około 100 zł. Oczywiście, że Lily bardzo chciała je kupić, ale od razu zaczęłam szukać w głowie tańszego rozwiązania. 😉
Przypomniało mi się, że widziałam kiedyś u kogoś kwiatka w szklanym wazonie, właśnie w takich kolorowych żelowych kuleczkach. I to był dobry trop. Żelowe kuleczki, które służą do nawadninia roślin, można kupić w kwiaciarni za kilka złotych. I takich właśnie kuleczek użyłyśmy do zrobienia naszego gniotka.

W filmie znajdziecie gotową listę produktów i instrukcję, jak wykonać takiego gniotka z żelowymi kuleczkami krok po kroku:

Film o tradycyjnym gniotku z mąką ziemniaczaną znajdziecie tu:

DIY / ZRÓB TO SAM / BALONOWY GNIOTEK

Comments

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *