Dziś mamy dla Was kolejny wpis DIY, tym razem pokazujemy, jak zrobić spódniczkę TUTU bez szycia. Wszystkie dziewczynki kochają tiulowe spódniczki, a moja Lily ostatnio jakoś wyjątkowo mocniej. Zmienił się jej gust i wydoroślała, co za tym idzie, wszystkie spodnie poszły w odstawkę. Bardzo się cieszę i nie blokuję. Lubię dziewczynki w spódniczkach. A kobiety w spódnicach! 😉 Poza tym, jest mała, uczy się, szuka, niech nosi, co chce! Byle było czyste. 🙂
Zmieniły się też jej upodobania kolorystyczne. Fioletowy poszedł w odstawkę, teraz na piedestale jest niebieski. I taki akcent kolorystyczny wybrała do swojej nowej spódniczki, którą dzisiaj zobaczycie w filmiku. Zobaczycie też, jak zrobić taką kieckę krok po kroku, to naprawdę jest dziecinne proste i nie wymaga od nas zdolności krawieckich, bo do szycia jest niewiele, tyle, co nic… 🙂 A tak naprawdę to i szycie można pominąć, bo możemy zrobić spódniczkę na cienkiej gumce i związać lub na tasiemce i wywiązać kokardę (tym sposobem spódniczka posłuży na dłużej, bo będzie regulowana). A zapewniam Was, że taka własnoręcznie zrobiona spódnica nosi się lepiej, a uśmiech na buzi nieoceniony.

Być może znacie już ten sposób, ale jeśli miałaby się znaleźć chociaż jedna mama, która zaczerpnie inspiracji, kupi ze swoją córką tiul i zrobią wspólnie taką spódnicę, to warto! My lubimy inspirować, podrzucać pomysły na fajne zabawy, na wspólne spędzanie czasu i na sprawianie dzieciom radości. A taka spódniczka na pewno przypadnie do gustu każdej małej dziewczynce. ;)

Potrzebujecie tylko:
– tiulu,
– gumki lub wstążki
– opcjonalnie igłę i nożyczki.


Kupiłyśmy tiul na rolkach, który miał 15 cm szerokości i 9 m długości (koszt takiej jednej rolki to ok 2-3 zł, brokatowy troszkę drożej). Kolory wybierała Lily, ja na oko wzięłam 4 rolki, ale zupełnie nie miałam pojęcia, ile powinnam kupić, żeby było okej. Teraz już wiem, że 4 rolki były bardzo na styk, planuję dokupić jeszcze dwie i uzupełnić spódniczkę o dodatkowe paski. ;)


Kiedy mamy tiul o odpowiedniej szerokości tniemy go na paski tak, by po złożeniu były takiej długości, jakiej chcemy mieć spódniczkę. Następnie odmierzamy gumkę, najlepiej przyłożyć do aktualnego rozmiaru spódniczki lub odmierzyć na dziecku. 🙂 Kiedy mamy już gotową gumkę, to wiążemy pocięte paski tiulu na gumce, o tak:

 

Mam nadzieję, że filmik Wam się spodobał. Będzie nam bardzo miło, jeśli podacie ten wpis dalej. Niech leci w świat i inspiruje!
Do zobaczenia niebawem! :*

Comments

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *