My rodzice często wykonujemy wiele czynności za nasze dzieci. Szczególnie kiedy nie mamy czasu i chcemy by nasze codzienne życie, toczyło się szybciej i bez zbędnego zaangażowania. Jednak nie zawsze musi być tak, że będziemy nasze dzieci wyręczać w codziennych obowiązkach, które tak naprawdę mogą zrobić same. Szczególnie że dzieci w wieku przedszkolnym są bardzo kreatywne i szybko mogą przyswoić potrzebną wiedzę. Dlatego tak ważne jest, by pomóc dziecku nauczyć się samodzielności, która uczy również logicznego myślenia. Zyskamy więcej czasu dla siebie, a maluch będzie szczęśliwy i samodzielny. Nie będzie czekał z założonymi rękami, aż mamusia włoży mu kurtkę. Wystarczy, że poświęcisz trochę czasu i będziesz aktywnie towarzyszyć dziecku podczas nauki. Dziecko będzie potrzebowało dużo zachęty i praktyki.

Ty trochę czasu i dużo cierpliwości. Dziś poświęcimy odrobinę czasu, dokładnie 30 sekund na naukę samodzielnego ubierania kurtki. Jak to u Was wygląda? My od długiego już czasu nie mamy problemu z samodzielnym ubieraniem się, ale ostatnio pojawiło się małe, jesienne załamanie związane z ubieraniem kurtki, ale szybko znalazłam na nie sposób. Jak na nowo zachęcić młodą do ubierania kurtki, która ostatnio była naszą zmorą? Musiałam zakładać kurtkę sobie, a później dziecku. Było to niezwykle męczące. Dobrze, że mamy to już za sobą! Zapewniam Was, że jeśli pokażecie ten sposób Waszym maluchom, Wasze życie się odmieni. ;) Maluchy szybko pokochają zakładanie kurtki, ponadto będą miały z tego powodu wiele radości i będą chciały tą metodą zarażać swoich małych przyjaciół.

Zobaczcie nasz krótki filmik, jak założyć kurtkę w dwie sekundy.

I koniecznie pokażcie go swoim maluchom! A jeśli filmik Wam się spodoba, bardzo będzie nam miło, jeśli udostępnicie go innym.

                                   

 

 

Comments

Loading Facebook Comments ...

2 Replies to “JAK WŁOŻYĆ KURTKĘ W DWIE SEKUNDY? | VIDEO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *